התפילה היא תנועה טבעית, בה האנושי נפתח אל מעבר לכל קטגוריה ולכל הגדרה – אף של עצמו

עבור רבים מושג התפילה מושפע מהרקע הביוגרפי בו גדלו. זהו מושג שהיווה או מהווה חלק משמעותי מעולמם, אך עשוי לעורר גם מצוקה גדולה. הפער בין מה שהלב כמה אליו, מה שידוע "אודות" התפילה, לבין מה שנחווה בפועל גדול מדי ואינו נסבל.   

עבור אחרים שמושג התפילה היה זר לעולם בו גדלו (ואפילו מרתיע) עדיין מתקיימת מעין תחושה כי ישנו ״עוד משהו״ במושג, משהו שמצביע על מצבי הכרה ואפשרויות חיים המחכות להתגלות.  

וישנם אלו אשר משלבים כבר פרקטיקות תרגול בחייהם, אך נותרים עם הסקרנות לגבי אפשרויות עומק נוספות שמושג התפילה מעורר. 

אמנות התפילה - קורס מבוא, הינו הראשון מתוך סדרת קורסים מטעם מכון על שפת היש, המאפשרים תהליך ההולך ומעמיק באמנות התפילה. בקורס זה אנו פותחים מחדש את מושג התפילה מעבר לתפיסות הרגילות אודות התפילה, ואל עבר הכרה בתפילה כטבע האדם. במהלך הקורס נלמד ונתרגל שבעה שערים המכוננים תהליכי תפילה.

:עקרונות תובנות ומושגים בהם עוסק הקורס

חוכמת התפילה - חוכמה עתיקה מהעבר עם הבנות רעננות ומעודנות מההווה

מיומנויות וכלים - לימוד 7 שערים להתנסות ותרגול

פתיחת ‘היותר’ - פרקטיקה המבוססת על הבנת העומק של הפילוסוף יוג’ין ג’נדלין שכל מצב, מושג ואדם, מבליעים מורכבות היכולה להיפתח למשמעויות ולרבדים נוספים


Watch Intro Video

Video

ימי חמישי 18:00-19:45 - מועד התחלה 18.11.21

שבעה מפגשים שבועיים בזום - עלות: 690 ש"ח הנחה נוספת לסטודנטים ולמי שצריך

המלצות של משתתפי הקורס

"ההתמקדות היא אמנות תשומת הלב, למה שקיים ולזה שיופיע והתפילה היא פתיחת הלב אל האינסופי . בדרך עדינה ומופלאה ובשותפות רגישה לוקחים אותנו דנה וברוך למסע של עבודה והזכרות בסודם של הדברים שכולנו ידענו כדאי לכם!"

הרב דובי זינגר, ראש ישיבת מקור חיים

"לעמוד לפני שערי תפילה, לקחת זמן, לנשום, להתבונן, להקשיב. לעשות זאת בחברותא...במלל ובשתיקה, ובהנחייתם הצלולה והמפוכחת של דנה וברוך, זהו מפגש עם עומקים מוכרים וחדשים, כלליים ואישיים, זמניים ונצחיים, אשרינו..."   

פרופ' שרה סבירי, מחברת האונתולוגיה 'הסופים'

 "קורס מיומנויות תפילה עם ברוך ודנה היה עבורי השראה גדולה ונגיעה בשפה הפנימית של התפילה הקמאית, שפת הסוד שבין האדם לאלוהים, מגע עם מימדי עומק של ההוויה האנושית.

הידע והניסיון הרחב והמקורי של ברוך ודנה לקח אותי משלב הרעיון וההמשגה אל מתן כלים לעבודה רוחנית. ממליץ לכל מי שמחפש לעצמו שפה משמעותית של תפילה."

יאיר הראל, מייסד ומנהל אומנותי של אתר הפיוט והתפילה

מערך השיעורים

המנחים

ברוך ברנר - אמן, מוסמך לרבנות, בוגר הסטודיו למשחק 'ניסן נתיב' בו אף לימד 20 שנה, היה שלוש שנים עמית מחקר באיטליה  במרכז למחקר בתיאטרון של הבמאי יז'י גרטובסקי אשר במחקריו בחן מסורות עתיקות, ואת היחס בין ריטואלים לאמנות. במשך כ- 20  שנה ניהל את המרכז למחקר ויצירה, בתוכם 4 שנים את מעבדת התרבות 'ורטיגו' בכפר האמנות האקלוגי. בימים אלו יצא לאור ספרו ׳איגרת של אהבה - מיומנו של מתפלל׳

במהלך השנים ברוך ביים והופיע בהפקות רבות בתיאטרון, בקולנוע ובהרכבים מוסיקליים שונים. הוא מנחה מוסמך להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות בניו-יורק

דנה גניהר למדה את ההתמקדות בניו-יורק והוסמכה כקורדינטור מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות. ב 15 שנים האחרונות היא מלמדת את ההתמקדות ואת הפילוסופיה בבסיסה במוסדות שונים בארץ ובחו"ל, ובמהלך השנים הכשירה דור של מורים ותלמידים ברחבי הארץ

כיהנה כחברה בוועד המנהל של המכון הבינלאומי להתמקדות בניו-יורק, וכיום היא אחראית מטעם המכון לאיסוף כתביו של ג'נדלין שטרם ראו אור. דנה מלמדת בין היתר את הקורס 'התמקדות בתהליך היצירה בסטודיו' בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן במסלול לחדשנות ויזמות במכללת תל חי

דנה וברוך הקימו יחד את מכון על שפת היש - סביבה למחקר ולמידה של ‘המבקש להתגלות’, ברוחו של הפילוסוף יוג’ין ג’נדלין, אבי תורת ההתמקדות (Focusing)